6.srpna 2020

 

 

3. ročník Battaglia cyklonostalgie je za námi. Nejsilnější pro mě byly dva zážitky. Když se ke mně přitočil jeden z účastníků a věnoval mi dosud neznámou fotografii Christiana Battaglii, jak stojí na startu časovky v rámci závodu Mladá Boleslav - Špindlerovka - Mladá Boleslav v roce 1983. Děkuji! A potom když jsem si prohlédl část výstavy, která byla věnovaná značce Štantejský a Helyett. V řadě tu stálo 12 strojů této prestižní značky. Unikátní moment pro milovníky a sběratele starých kol, který se možná už nebude opakovat. Děkuji všem, kteří přivezli své nejlepší stroje, aby je předvedli na výstavě.

Originální novinkou letos bylo plátno s vyfocenou částí zámku v Bratronicích. Před ním se mohl po vzoru mladého Christiana Battaglii každý vyfotit. Podařený příspěvek mistra fotografie Ivana Hořejšího. ZDE je výsledek.

Výše zmíněné zážitky a pozitivní odezva účastníků mě a kolegy utvrdila v tom, že chceme pokračovat v organizaci akce ve stejném, kamarádském a možná záměrně komorním duchu. Pro všechny, kdo ocení klidný zážitek z jízdy krajinou, rozhovory o starých kolech, neformální poučení o naší cyklistické historii. Omlouvám se těm, kteří očekávají slavobrány, časomíry, diplomy, medaile. Nebudou.

Děkujeme ale všem, kdo přijeli, jeli a třeba i chvilku zůstali, aby se setkali s ostatními příznivci jízdy na klasických strojích.

Ondřej Huleš

 

  

 

Poslední vydání novin...